peníze

Dobrý mobil koupíte i za pár korun. Vybrali jsme nejlepší modely

Je lepší Lenovo, Huawei nebo Xiaomi?

Doporučené modely:
Moto G60s
Realme 8
Samsung Galaxy A12
Nokia 5.4
Alcatel 1SE 2021
Kolik je třeba utratit?
Co má mít dobrý levný mobil
Podívejte se na výběr nejzajímavějších a nejlepších chytrých telefonů, na jejichž koupi nepotřebujete více než dvě stovky.

Text pravidelně aktualizujeme a naleznete v něm vždy aktuální výběr dobrých a cenově dostupných mobilů, které představují nejlepší nabídku na trhu.

Smartfony jsou seřazeny od nejvyšší po nejnižší cenu.

Článek jsme aktualizovali naposledy v prosinci 2021.

Nejlepší levný mobil
V našem výběru není jednoduché najít nejlepší levný mobil, ale blízko k němu má Motorola, která zjevně našla recept na dobré chytré telefony.

Všechny modely z našeho výběru mají velmi dobrý poměr funkcí a ceny a většinou také pěkný design, který překonává očekávání své cenové kategorie.

Pokud máte velmi omezený rozpočet, tak klidně sáhněte i po levné Nokii, která nabízí za málo peněz dobrý zážitek a čistý systém od Google.

Doporučené modely:

Moto G60s

(zdroj: Motorola)
Motorola má v ceně do 200 eur jeden z nejlepších chytrých telefonů na trhu, se kterým by mohl být spokojen i trochu náročnější uživatel. Moto G60s je si v mnohém podobný s Realme 8i, ať už kvůli designu, použitému hardwaru nebo velkému displeji s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz.

Právě tento parametr nás překvapil, očekávali jsme ho totiž jen u výrazně dražších modelů. Zda je tato kombinace lepším řešením než Amoled s klasickou obnovovací frekvencí závisí na vašich preferencích a způsobu využívání smartphonu.

Samotný hardware je dobrou kombinací, při které byste neměli nalézt problémovou aplikaci. Kapacita operační paměti mohla být i lepší, 4 gigabajty jsou minimem pro aktivnější používání. Datové úložiště se 128 gigabajty je naopak plně dostačující, samozřejmě nechybí možnost dodatečného rozšíření s paměťovou kartou.

Nečekaným překvapením je kapacita baterie, těch 5000 mAh by mělo stačit i na dva dny používání. Navíc chytrý telefon podporuje rychlé 50 wattové nabíjení, které je v této ceně velkou konkurenční výhodou.

Dobře působí i fotoaparát, přičemž hlavní snímač má vysoké rozlišení 64 megapixelů a je zde také užitečný širokoúhlý. Zbývající dvojice pro focení makra a portrétů je spíše marketingovým lákadlem.

Parametry: MediaTek Helio G95, 4 GB RAM, 128 GB data, 6,8“ IPS 120 Hz, 1080 x 2460, 64 + 8 + 5 + 2 MPx, 5000 mAh, 212 g

  • pěkný design, 120 Hz displej, dobrý hardware, datové úložiště
    – bez 5G
    Cena: 195 eur (aktuální cena a dostupnost)

Realme 8

Do hranice 200 eur se nám vešlo několik zajímavých modelů, za které bychom ještě minulý rok zaplatili výrazně víc. Realme 8 je model zajímavý hned v několika směrech, ale tím nejlepším je rozhodně jeho displej.

Má úhlopříčku 6,4 palce, vysoké rozlišení 1080 x 2400 bodů a je typu Amoled. Tedy něco, co obvykle nacházíme u výrazně dražších modelů.

Výkon je díky 8jádrovému čipu Mediatek Helio G95 velmi dobrý, samozřejmě s ohledem na cenu chytrého telefonu. U operační paměti dostanete jen doporučené minimum v podobě 4 gigabajtů.

Za cenu pod hranicí pod 200 eur je dostupná konfigurace se 64 gigabajtovým datovým úložištěm, za konfiguraci 6/128 gigabajtů je příplatek přibližně 50 eur. V chytrém telefonu najdete také místo pro paměťovou kartu.

Nadstandardní je i kapacita baterie, 5000 mAh budete nabíjet maximálně při 30 wattech. Výrobce slibuje, že na 50 procent kapacity vám bude stačit 26 minut. Konstrukce chytrého telefonu je v tomto segmentu jako obvykle plastová, na výběr je jen černá nebo stříbrná barva.

Hlavní fotoaparát má vysoké rozlišení a dobrou světelnost f/1,8, využitelný je také ten širokoúhlý. Ale zbylá dvojice má malé rozlišení a je jen nepoužitelným marketingovým lákadlem.

Parametry: MediaTek Helio G95, 4 GB RAM, 64 GB data, 6,4“ Amoled, 1080 x 2400, 64+8+2+2 MPx, 5000 mAh, 194 g


Redakce radí: Nechte se inspirovat zajímavými články, tipy a nápady, inspirace není nikdy dost. 


Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat