Home Rady a návody <strong>Za krásami jezer a tradičním jídlem do Solné komory</strong>

Za krásami jezer a tradičním jídlem do Solné komory

0
<strong>Za krásami jezer a tradičním jídlem do Solné komory</strong>

Solná komora je rozsáhlá rakouská oblast, rozprostírající se ve 3 spolkových zemích – Horním Rakousku, Salcbursku a Štýrsku. Hlavní dominantou nejen Solné komory, ale Rakouska obecně, jsou jezera Rakousko, nachází se jich zde desítky. Která rozhodně nesmíte minout, jak se v jejich okolí zabavit a co poobědvat?

Zážitky, které vás zde čekají

Nejnavštěvovanější region v Rakousku se kromě jezer pyšní slavnou cyklistickou trasou Salzkammergut Radweg, která měří dlouhých 352 kilometrů. Pokud se na ni vydáte, můžete si vybrat mezi náročnějšími vyjížďkami do kopců nebo v případě, že vás čeká dovolená v Rakousku s dětmi, lehkými trasami v oblasti jezera Wolfgangsee.

Toto jezero je ze všech 76 to, které je nejznámější. Rozprostírá se v Horním Rakousku a Salcburku. Kromě toho, že se v něm můžete koupat, nabízí také projížďky na člunech a loďkách. Jeho pláž je pěkně upravená, dovolená v Rakousku u jezera potěší perfektním zázemím, bary, restauracemi a nabídkou sportovního vyžití.

Za zmínku stojí také jezero Fuschlsee nedaleko Salzburku, Attersee, které se pyšní nejvyšší teplotou vody, nebo rozlohou největší jezero Solné komory – Traunsee.

Výhledy

Až vás koupání v jezerech omrzí a zachce se vám pohlédnout na ně z výšky hor, vydejte se na vrchol Zwölferhorn, kterého jste si mohli všimnout, pokud jste hleděli k nebi u jezera Wolfgangsee. Nemusíte na něj šlapat pěšky, ale pohodlně se na něj nechat vyvézt lanovkou.

Tradiční pokrmy

Dovolená v Rakousku může být spojena nejen s koupáním, ježděním na kole a procházkami. Pokud zkoušíte rádi nové věci, určitě se poohlédněte po císařském trhanci s rozinkami Kaiserschmarrn. Dál ochutnejte tamní ryby, které jsou často čerstvě vylovené z všudypřítomných jezer.

Dovolená Rakousko je Čechy velmi často vyhledávaný pojem na webových stránkách. Důvodem je spousta zážitků, dobrého jídla, zábavy a kvalitních pobytů. Neváhejte a hledejte i vy!