peníze

All Stars podzimní části nejvyšší fotbalové soutěže 2021/22

Sestavy jednotlivých kol, které skládáme podle doporučení našich redaktorů a vycházejí v deníku Sport vždy po zkompletování konkrétního kola, jsme tradičně sesumarizovali.

Za každou účast v nich dostali fotbalisté po jednom bodě, přičemž větší šanci dostat se do sestavy kola měli hráči vítězných týmů. Rozměněno na drobné, v ideální jedenáctce deníku Sport po podzimní části jsou bez výhrady jen hráči z první pětky tabulkového pořadí, tedy z klubů, které vítězily častěji než jejich zbylí rivalové.

IVAN KRAJČÍŘEK
(MFK Ružomberok – 4)

Jasná brankářská jednotka Ružomberka se díky výborné formě stala jedničkou iv reprezentaci do 21 let. Ivan Krajčírik několikrát podržel Liptáky pohotovými, reflexivními zákroky a přestože neoplývá nejjistější hrou nohou, z řad brankářů v naší lize si zasloužil nejvíce nominací do sestavy kola. Přispělo k tomu i jeho deset čistých účtů, což je druhý nejvyšší počet v soutěži.

LUKÁŠ FABIŠ
(MFK Ružomberok – 3)

Lukáši Fabišovi citelně prospěla změna prostředí. Ze zdecimované Nitry odešel v létě do Ružomberka. Liptovské mužstvo je pověstné výbornou partou a zejména, na rozdíl od Nitry, v něm chodí výplaty vždy včas. Fabiš se okamžitě zařadil na pravý kraj obrany. Odehrál celou podzimní část, nevynechal ani jedinou minutu a vždy si splnil obranné povinnosti. Vydatně také pomáhal vedle čáry v útočné aktivitě.

JAN MINÁŘEK
(MŠK Žilina – 4)

Janu Minárikovi vyšla zejména první polovina podzimní části. Žilinský stoper umně diriguje spoluhráče z obranné formace, má výborný výskok i soubojový „tajming“. Na pozici středního obránce patří k nejlepším v nejvyšší slovenské soutěži.

MARTIN ŠKRTEL
(Spartak Trnava – 4)

Okamžitě po návratu na slovenské trávníky Martin Škrtel ukázal, proč strávil sedmnáct let v předních zahraničních klubech. Nebylo pochyb, že při plném zdraví bude opora Trnavy, on však vyčníval natolik, že hned po prvních dvou zápasech za Spartak se dvakrát dostal do sestavy kola. Příslušnost ke stopérské elitě dokazoval každý týden zejména spolehlivou defenzivní činností a skvostným čtením hry.

(MFK Ružomberok – 5)

Alexander Mojžíš byl během celého podzimu pilíř Ružomberské obrany. Z levého obránce předělaný stoper je dostatečně rychlý, tvrdý i schopný přesné rozehrávky. I díky Mojžíšovým spolehlivým výkonem skončil Ružomberok po podzimu třetí a dostal druhý nejnižší počet gólů (13) v celé soutěži.

IBRAHIM RABIU
(ŠK Slovan Bratislava – 4)

Ve známkování redaktorů deníku Sport byl Ibrahim Rabii nejlepší hráč naší ligy. Do sestavy kola se však dostal „pouze“ čtyřikrát. Zejména proto, že v každém kole míváme přetlak na pozici středního záložníka. Malý velký muž nikdy nešetří krokem, má obdivuhodnou fyzickou kondici a můžete si být jisti, že s míčem na kopačce nebude vymýšlet jednoduchá řešení. Rabii často volí kreativnější cestu, proto se na jeho hru velmi dobře dívá.

MATĚJ KOCHAN
(MFK Ružomberok – 7)

Nejvíce účastí v sestavách kola má na kontě Matej Kochan. Ružomberské štítový záložník vyniká rychlou a kolmou rozehrávkou na ofenzivnějších spoluhráčů. V ní je naprosto výjimečný zjev v rámci naší ligy. Ke spolehlivým výkonům přidal také pět gólů. Čtyři z nich dosáhl z pokutových kopů. Při zahrávání jedenáctek měl stoprocentní úspěšnost.

VAHAN BIČACHČJAN
(MŠK Žilina – 6)

Přestože Vahan Bičachčjan má jen 22 let, můžeme ho označit za jednoho z nejzkušenějších žilinských fotbalistů. Právě díky zkušenostem se Armén vyhnul kolísavým výkonem, kterými se prezentovalo několik jeho mladších spoluhráči. Bičachčjan má skvostnou levačku, nebezpečí hrozí soupeřem po jeho přímých i rohových kopech. Na podzim si připsal šest branek, byl nejlepší střelec Žiliny a přidal sedm asistencí. Třináct kanadských bodů činí z Bičachčjana druhého nejproduktivnějšího hráče podzimu. Stejně třináct bodů měl i Trenčan Kadák, který však dal více gólů než Bičachčjan.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat