peníze

Komplikovaný odchod kanadského bouřliváka

Kanaďan odehrál na Zemplíně patnáct zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a nasbíral až 118 trestných minut. Poslední duel absolvoval 19. listopadu proti Slovanu Bratislava. S mužstvem déle netrénuje, ale stále se nedohodl na ukončení spolupráce.

STEFAN FOURNIER OD LISTOPLA NEFIGUROVAL V SESTAVĚ MICHALOVEC, S KLUBEM SE DOSTAL DO SPORU
Zámořského hokejisty zastupuje, podobně jako více legionářů ve slovenské extralize, Bernd Brückler. Někdejší rakouský brankář dělá poslední roky hráčského agenta a nesouhlasí se způsobem, jakým Michalovce jednají při ukončení smlouvy s jeho klientem.

„Stefan dostal dokument, ve kterém píší, aby se neúčastnil tréninků a zápasů, protože nejsou spokojeni s jeho výkonností, ale nic se tam nepsalo o jeho vyhození z klubu. Začal jsem mu hledat týmy. Ozvaly se kluby z Polska, Anglie, německé třetí ligy. Výplatu by měl horší než v Michalovcích. Proto jsem s nimi řešil, že pokud mu doplatí zůstatek, domluvíme se, s čím klub nesouhlasil. Ptal jsem se manažerů jiných klubů po Slovensku, jak řeší podobné situace a řekli mi, že se snaží dohodnout s hráčem, aby byly obě strany v rámci možností spokojeny,“ řekl nám zástupce Fourniera.

„Je to interní záležitost. Přistupujeme velmi profesionálně k tomu, abychom zvládli tuto situaci i útoky vůči klubu. Podobná vyjádření jsou pouze ukázkou neprofesionálního jednání v této oblasti. Toto je profesionální hokej. Znamená to, že každý je zodpovědný za své činy na ledě, i mimo něj. Mezi klubem a hráčem existuje písemná dohoda, ze které pro obě strany vyplývají povinnosti,“ reagoval sportovní manažer michalovské Dukly Elmo Aittola.

POKUTY V TISÍCKÁCH EUR
Brückler tvrdí, že hráči dluží peníze od října. „K tomu ho chtěli donutit, aby jim podepsal papír, kde mu mohou vystavit pokuty. Proto jsme se ptali, za co ho plánují pokutovat. Argumentovali, že jel autem do Rakouska během listopadové reprezentační pauzy, přičemž to neměl povoleno, ale Stefan měl cestu schválenou od trenéra Tomeka Valtonena, všechno máme ve zprávách, či mailech. I jiní hráči cestovali klubovým autem, například Žiga Pavlin do Slovinska.

Prezident klubu Martin Burinský chtěl dát Stefanovi pokutu tisíc eur. V Rakousku šel rychle a zaplatil pokutu, což nemusí Michalovce řešit. K tomu mu však Burinský dával další pokuty za náraz na mantinel či trestné minuty, o čemž není ani zmínka ve Fournierově kontraktu,“ pokračoval agent.

Někdejší brankář má pro kanadského hokejistu nový klub, ale Fournier se zatím nemůže přesunout, jelikož transferkarta je v Michalovcích. „Ustoupili jsme, nežádáme vyplatit celý kontrakt, který měl platný na sezónu, ale pouze dlužnou částku do 22. prosince, kdy by mu mohla začít platit smlouva s Nottinghamem, se kterým jsme se dohodli. Naposledy nám poslali z Michalovců dokument, kde se píše, že Stefan dostal od klubu pokuty v hodnotě 8500 eur, což je směšné. Najednou tam je pokuta dva tisíce eur za cestu do Rakouska a podobné nesmysly,“ uvedl Brückler.

„Myslím si, že by bylo férové ​​říci, kdo konkrétně kontaktoval klub a otevřel možnost transferu. Zdá se mi, že Stefan v některých momentech až příliš vyplakává. Co se týká pokut, klub má vlastní disciplinární pravidla a na veřejnosti bych nechtěl mluvit o ničem, co by mohlo poškodit pověst hráče,“ říkal Aittola.

S PROBLÉMY, ALE BEZ DLOUHŮ
Kanaďan by se rád dohodl, aby mohl pokračovat v kariéře v Anglii. „Ani já, ani Stefan se nechceme bít s Michalovci, jen požadujeme to, na co má hráč právo. Problém je, že pan Burinský přichází s dalšími lži, když nám řekl, že on Fourniera nikdy nevyhodil a udělali to trenér Tomek Valtonen a manažer Elmo Aittola.

Oni mi řekli, že to byl Burinský. Pokud však neplatí v Michalovcích smlouvy, všichni hráči jsou volní a můžeme jim shánět nové kluby. Máme nabídky i pro Pavlina či Toniho Cameranesiho. Kromě toho Michalovce pravidelně dluží peníze všem. Hráčům, trenérům, měsíc, dva,“ dodal Brückler.

„Pokud si někdo myslí, že druhá sezóna v pandemickém období nezpůsobuje žádné problémy s finančními toky v rámci klubů, žije v pohádkové zemi. Navíc na tribunách chybí fanoušci, vláda sportu nepomáhá a hokejový svaz funguje pouze jako morální podpora.

Pokud bychom v Michalovcích neměli dostatek sponzorů a podporu města, hokej by se zde zastavil. Zároveň bych chtěl dodat, že v současnosti máme vyrovnané všechny finanční závazky. Zajímalo by mě, jestli je tomu tak iv ostatních slovenských sportovních klubech,“ zamyslel se na závěr Aittola.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat