peníze

PPF fólie: špičková ochrana pro lak vašeho auta

Chcete docílit toho, že váš vůz bude delší dobu vypadat jako nový? Chcete mu zajistit ochranu před nejrůznějšími vnějšími vlivy? V tom případě je právě pro vás určena PPF fólie. Zjistěte o tomto řešení více. 

Co je PPF fólie

Jako PPF fólie na auto se v podstatě označuje neviditelný štít pro lak vašeho auta. Vyrábí se z vysoce odolného polyuretanu, který umí absorbovat nárazy kamínků, štěrku a dalších nástrah silnic. Díky tomu je zabráněno poškrábání a celkovému poškození laku vozidla. PPF fólie kromě toho dokáže lak auta chránit před škodlivým UV zářením a povětrnostními vlivy

Hlavní přednosti PPF fólie

PPF fólie v sobě spojuje řadu skvělých výhod. I z toho důvodu se pro její aplikaci rozhoduje čím dál více uživatelů automobilů.

V prvé řadě stojí za zmínku špičkový materiál. PPF fólie se vyrábí z termoplastického polyuretanu, který vyniká po stránce špičkové odolnosti vůči mechanickému poškození, oděru a chemickým látkám. 

PPF fólie nabízí také určitou samoopravnou funkci. To znamená, že drobné škrábance a vrypy je možné zacelit pouze pomocí působení tepla. Povrch fólie je také hydrofobní, díky čemuž skvěle odpuzuje vodu a nečistoty. A zdůraznit můžeme také již zmíněnou ochranu laku před UV zářením, které může způsobit vyblednutí a ztrátu lesku. 

Jaké jsou alternativy k PPF fólii

První alternativou je takzvaná keramická ochrana laku. Ta však nabízí kratší životnost a také nižší odolnost vůči mechanickému poškození. Další alternativou je pak přelakování, což je však spíše jednorázové řešení. Navíc vyjde poměrně draze a nezajišťuje ani stoprocentní ochranu. 

Více informací o ochranných polepech najdete na www.polepim.cz

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat