peníze

Tipy a triky pro rybáře

Přestože si myslíte, že o rybařině víte všechno, vždy se najde něco nového, co jste zatím nevěděli. Přinášíme vám několik rad pro rybáře, které vás možná překvapí.

Popište si návnady ryby. Zdá se to možná nesmyslné, ale než u rybníka přemýšlet, jaká návnada patří na kterou rybu. Netradiční zabarvení díky popisku může některé ryby přitahovat. Aby vám označení vydrželo, použijte lihové popisovače.

Roztřiďte si rybářskou tašku. Na povolenku na ryby a ostatní doklady si pořiďte nepromokavé a voděodolné pouzdro. Užíváte-li léky, které nosíte při sobě, nezapomeňte si je do rybářské tašky také přibalit. Rybářskou tašku vám pomohou uspořádat krabičky na ryby.

V krabičkách budete mít přehledně srovnané rybářské háčky, návnady na ryby, peany a ostatní rybářské vybavení.

Hodit se budou i pouzdra na pruty a na echoloty a příposlechy. Rybářské vybavení není levné, a tak je třeba na něj dávat pozor.

Před začátkem sezóny si nechte zkontrolovat pruty a navijáky, popřípadě je nechte seřídit. Zkontrolujte podběráky a další vybavení pro péči o úlovek.

Hodit se bude také, pokud budete mít v pořádku i rybářské oblečení a obuv. Vše řádně naimpregnujte, zejména důležitá je voděodolná a bezpečná obuv.

Vzdělávejte se online. Pokud máte přátele mezi rybáři, můžete důležité informace čerpat od nich. Pakliže se nemáte s kým o rybách bavit, sledujte videa na internetu. Pomocí videí na YouTube se můžete například naučit triky, jak si co nejsnadněji uvázat háčky, či jaké jsou novinky v oblasti nástrah na ryby.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat