Home Pro muže TŘI KOUSKY SKLÁDAČKY

TŘI KOUSKY SKLÁDAČKY

0
TŘI KOUSKY SKLÁDAČKY

Pokud chci, aby se lidem začal zvedat adrenalin, stačí, abych psal o mužnosti ao tom, co to znamená. Popravdě, většina zvládá lépe, když mluvím o tom, co nedělat a dokud nebýt jako, co dělat a kam směřovat.

Mně osobně však nejde jen o to zjistit, co to znamená být mužem, ale zároveň objevit nejlepší verzi sebe sama.

K tomu, aby se to stalo, jsem přijal do svého života několik důležitých faktů.

Mám všechno na to, aby se mi dařilo uspět. Neexistuje nic mimo mě, co by bylo nezbytné, aby se mi dařilo.
Závist je něco, co je mimo můj zájem.
Vytrvalost je klíčová.
Beru jak svůj úkol používat svůj potenciál a pracovat na něm.
Tato fakta berte jako můj osobní protest proti pasivitě. A když už vzpomínám pasivitu, tak se přece jen podívám na to, co znamená popírat mužnost jako charakteristiku chlapa.

Co se tedy snažím vymazat ze svého života…

Závist – není čas soustředit se na život někoho jiného. Hlavně ne v případě, že by mě to mělo paralyzovat na místě a vyvolávat nějaký druh nechutu. Mluvit o tom, jak je život nefér, neboť někdo je bohatší (duševně či materiálně) je nejen ztráta času, ale i deformace charakteru.
Slabost – slabý muž nemůže být dobrý muž, protože nemá kapacitu přinášet jiným dobro. Pokud jste se zasekli při představě fyzické síly, tak si vytáhněte hlavu z… tohoto omezení.
Nedisciplinovanost – mužovo slovo je vše, co mu na konci dne může zůstat. Hlavně tedy to, které dá sobě samému. Pokud se na mě nemůže spolehnout okolí, kde je moje užitečnost? Nedisciplinovanost je neúspěch.
Sebelítost – být obětí je populární, ale o tento druh pozornosti nestojím. I když se mi v životě stalo leccos, nejsem oběť.
Přecitlivělost – svým emocím šéfuji já, ne naopak. Nerozhoduji se na jejich základě, jsou pro mě pomocí.

Když potkáš muže, který o mužnost ani nezakopl, víš to. Ale každý z nás to může změnit. S mužností se nerodíme. Učíme se jí, nabýváme ji. Jordan Peterson řekl, že chceš být chlapem, na kterého spoléhají a o kterého se opírají lidé na pohřbu jeho otce. I takto lze definovat mužnost.

Myslete v dlouhodobé perspektivě. I z toho důvodu je nepřijatelné stát se otrokem nějaké touhy. Co je akceptovatelné u dětí, není akceptovatelné u mužů. Jednoduše si šetřete dopamin na dlouhodobé cíle a nemínejte si ho na počítačové hry, porno, chipsy… Trvalou radost mi způsobuje to, co má dlouhodobý význam. To bych si měl zapsat jako tu nejjednodušší radu na cestě k mužnosti.

Pokud jednou řeknu, že měním svůj životní styl, tak ho změním. Pokud řeknu, že končím se závislostí, tak s ní skončím. Prý se to lehce řekne? Je čas klepnout si sem. Co děláme, nemá být ovládáno emocemi, ale významem. Ještě jednou… nechte si zažívání radosti na momenty, které si to zaslouží.

Nejblíže, pokud se mě někdo zeptá, jakou superhrdinskou vlastnost bych chtěl mít, řeknu, že bych vždy chtěl udělat, co řeknu, že udělám.

To je cesta muže k růstu, životu se záměrem, disciplíně. Možná je čas zapomenout na to být pravým mužem, je třeba být skvělým mužem. Možnost otevřena pro všechny.

To souvisí se sebevědomím.

V mém okolí mám muže, kteří dosahují skvělých věcí. Ve vztazích, v byznysu, v práci na své síle a kondici. A víte co? Nejsou jiní než já nebo vy. Mají zkušenosti a výsledky. Ale ty neměly, když začínaly. Možná, že jim jen došlo, že pokud to dokázal někdo jiný, mohou to dokázat i oni. A dokázali to.

Nepřemýšleli ve stylu „shodit 50 kilo je příliš obtížné“, „najít si dobrý vztah nezvládnu“, prostě to udělali. Samozřejmě, že nikdo z nich to nedokázal ze dne na den. Ale rozhodli se, že to dají.

Sebevědomí je racionální rozhodnutí.

Nikdy není pozdě, jen se nám prostě nechce začínat znova. A to nás odděluje od těch, kteří nakonec uspějí. Není to o věku, protože není pozdě. Musíme se měnit a občas potřebujeme startovat od začátku.

V úvodu jsem vám řekl, čemu se na cestě za mužností vyhýbám. Později o tom, jak důležité je pro mužnost slovo chlapa. Nakonec, že ​​sebevědomí je věc rozhodnutí.

Zkuste si z těchto tří kousků vyskládat obraz, který vás posune zase o krok vpřed.