peníze

Jak na odškodnění usmrcení z nedbalosti při dopravní nehodě

Řešíte právě usmrcení z nedbalosti při dopravní nehodě? Zajímá vás více o právu na odškodnění pozůstalých? Zjistěte, jak postupovat a jaký trest hrozí viníkovi nehody.

Jak postupovat při odškodnění autonehody

Pokud dojde k dopravní nehodě s následkem smrti, je nezbytně nutné stanovit, kdo tuto nehodu způsobil. Pokud nebyl zesnulý označen za výlučného viníka nehody, mohou pozůstalí zpravidla požadovat odškodnění.

Nejrychlejším a nejpraktičtějším řešením je přitom žádat odškodnění usmrcení z nedbalosti při dopravní nehodě přímo u pojišťovny vozidla viníka. Pokud se v celé situaci neorientujete, můžete se obrátit na specializovanou advokátní kancelář. Ta vám pomůže s vymáháním odškodnění, zastoupením poškozených v trestním řízení proti viníkovi nehody nebo třeba při případné komunikaci s viníkem nehody ohledně finančních nároků, které přesahují rámec odškodnění z povinného ručení. 

A v jaké výši se toto odškodnění pohybuje? Pro představu v loňském roce se obvyklá výše náhrady duševních útrap pro nejbližší příbuzné (např. manželka/děti/rodiče/sourozenci) pohybovala v rozmezí od 500 000 do 1 000 000 Kč

Jaký trestní postih hrozí viníkovi nehody

Řidičům, kteří jsou obviněni z usmrcení z nedbalosti, může hrozit trest v podobě odnětí svobody v rozmezí od jednoho do šesti let. Pokud řidič při této dopravní nehodě výrazně porušil pravidla silničního provozu, může se trest v podobě odnětí svobody pohybovat v rozmezí od dvou do osmi let. 

Při stanovení výše trestu se bere v úvahu, zda se jednalo o první trestní čin řidiče, nebo opakovaný. Svou roli hraje také případná konzumace alkoholu a návykových látek. Obvykle je však ukládán podmíněný trest. 

Více informací o odškodnění dopravních nehod najdete na www.odskodneninehody.cz

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat