peníze

Je lepší motobrašna či motokufr a jak postupovat při jejich balení?

Otázka, zda je lepší motobrašna nebo motokufr je kladena velmi často, správná odpověď však záleží na mnoha aspektech a samozřejmě na vašich preferencích.

Délka trasy, typ motorky, pojížďky ve městě nebo stylová projížďka na chopperu?

Důležité je zvážit délku plánovaných tras, od čehož se bude odvíjet objem zavazadla. S tím je úzce spojena nosnost, kterou není radno překračovat s ohledem na zavazadlo i motorku. Při výběru dále berte v úvahu typ motorky, na kterou motobrašny nebo motokufry hledáte. Pro skútr bude například vhodný horní uzamykatelný kufr pro krátké popojíždění po městě. Při jízdě do něj snadno schováte svůj motobatoh, který pak vyměníte za přilbu a rukavice. Další výhodou vrchního kufru pro městské pojížďky je také to, že vám nebude překážet, tak jako boční motobrašny při proplétání se mezi stojícími auty v kolonách. Se sportovními a cestovními motocykly nejlépe využijete boční moto brašny nebo plastové boční moto kufry. Stylové kožené boční brašny nejlépe doplní chopper, cruiser nebo bobber.

Myslete také na to, že čím pevnější zavazadlo zvolíte, tím více jsou převážené věci chráněny v případě pádu.

Rozložení hmotnosti při balení

Pokud jste začínající, méně zkušený jezdec a chystáte se vydat na cestu, rozhodně by vás měl zajímat systém, jakým zabalit své věci, aby bylo vozidlo v rovnováze. Základním pravidlem je umístění nejtěžších věcí co nejblíže těžišti motorky, boční kufry nebo brašny na moto tak budou nejlepším úložištěm. Na každém boku by samozřejmě měla být ve výsledku podobná váha, nedodržení tohoto pravidla by mělo na jízdu negativní vliv. Uzamykatelné kufry na moto se skvěle hodí pro uskladnění lehčích předmětů a také těch, které potřebujete mít neustále po ruce. S balením do těžkých motokufrů skvěle pomohou brašny do moto zavazadel, které lze z kufru snadno vyjmout a přenést, kamkoliv bude potřeba.


Sportli – správné a odolné outdoorové vybavení je důležité pro pohodolné cestování a turistiku.


Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat