peníze

Práce z domova může firmě přinést zvýšení bezpečnostního rizika říká Jobsi.cz

Více než polovina firem, které umožnily svým zaměstnancům práci na dálku nebo hybridní pracovní model, byla nucena rozšířit svá dosavadní bezpečnostní opatření. Ze zahraničních statistik vyplývá, že v období od počátku pandemie až desetina firem čelila kybernetickému útoku, což je sedmkrát více firem než v době před koronavirem. Je proto jisté, že pocit větší zranitelnosti firmy se vzrůstajícím počtem zaměstnanců na home-office není jen pouhým pocitem, ale vychází ze skutečnosti. Proč tomu tak je?

Zranitelnost firemních systémů

Firmy jsou v současné situaci náchylnější ke kybernetickým útokům zejména proto, že už nepotřebují chránit pouze svou kancelář, ale musí chránit všechny své zaměstnance a pracovní sílu. Hackeři jsou vynalézaví a stále na svých schopnostech pracují. Firmy proto potřebují změnit styl, jakým o kyberbezpečnosti přemýšlí. Místo, aby se zaměřovali na to, kde se oni i jejich zaměstnanci nachází, měli by spíše řešit ochranu svých zaměstnanců a toho, co dělají. Přechod na práci na dálku nebo hybridní model práce, kdy zaměstnanci tráví část pracovní doby v kanceláři a část doma, zaskočil mnohé firmy nepřipravené. Nestihly tak svá bezpečnostní opatření dostatečně přizpůsobit aktuální situaci. Sledujte zajímavé nabídky inzerce práce zdarma na Jobsi.cz.

Jak ochránit svou firmu a zaměstnance před kybernetickými útoky

Co mohou firmy udělat pro svou větší bezpečnost? Určitě je nutné kontrolovat svůj bezpečnostní systém, a to v celé jeho komplexnosti. Jde jednak o bezpečnost systémů, které zaměstnanci pro svou práci využívají ale také o bezpečnostní rizika, která zaměstnanci mnohdy podstupují nechtěně nebo nevědomky. Vhodným řešením by proto mohlo být pořádat pro své zaměstnance pravidelná školení týkající se práce na dálku. Jednou z oblastí, kterým by se toto školení mělo věnovat, je ochrana před phishingovými útoky, které jsou v poslední době čím dál tím častější.

Related Articles

- Advertisement -pr clanky

Mohlo by Vás zajímat